США планують посадити модель на Місяць (Фото:pexels)

Після більш ніж 50 років з моменту останньої місії Аполлон, Сполучені Штати планують повернутися на Місяць уже наприкінці грудня.

Як повідомляє глава компанії Astrobotic, американська компанія, яка розробила посадковий модуль Peregrine, може стати першою приватною організацією, яка успішно приземлилася на місячній поверхні.

На борту модуля будуть інструменти НАСА, призначені для вивчення місячного середовища напередодні пілотованих місій Артеміда. Це стало можливим завдяки програмі CLPS, яка доручила американським компаніям відправку наукових експериментів і технологій на Місяць. Ці контракти з фіксованою ціною спрямовані на розвиток місячної економіки і надання більш доступних транспортних послуг.

Зліт заплановано на 24 грудня з Флориди на борту ракети Vulcan Centaur від промислової групи ULA. Після кількох днів у дорозі, зонд спробує приземлитися 25 січня, коли умови освітлення на цільовому місці будуть найкращими.

Посадка буде проведена автономно, але контролюватися з центру управління Astrobotic. Очікується, що ця місія стане прецедентом для приватних компаній, які прагнуть успішно доставити свої апарати на Місяць.

Раніше японський стартап ispace і ізраїльська місія не змогли домогтися успіху, але з урахуванням досвіду і нових технологій, Astrobotic та інші компанії сподіваються змінити цей негативний тренд. Контракти з кількома компаніями, такими як Firefly Aerospace, Draper і Intuitive Machines, також були підписані НАСА в рамках програми CLPS.

Ця місія є частиною великих планів НАСА зі створення бази на поверхні Місяця в рамках програми Артеміда.

От Admin