Використання чистого палива дасть змогу зберегти довкілля (Фото:pexels)

У регіоні Лотарингія, колишньому вуглевидобувному районі недалеко від кордону Франції та Німеччини, вчені виявили великі родовища білого водню, одного з найбільш екологічно чистих видів палива.

Це відкриття викликало резонанс у Франції, яка прагне стати європейським лідером у галузі чистого водню.

Професор Жак Піронон і вчений Філіп де Донато, члени Національного центру наукових досліджень Франції, спрямували зонд у свердловину глибиною майже в кілометр. Виявлені бульбашки білого водню розміром із шампанське сигналізували про потенційні гігантські запаси цього екологічно чистого палива. Про це пише NYT.

Білий водень вважається одним із найчистіших видів палива, оскільки його спалювання не призводить до викидів вуглекислого газу. Він може замінити викопні види палива для електростанцій, вантажівок, кораблів і літаків, істотно знижуючи шкідливі викиди.

Це відкриття також підкреслює важливість природного водню, відомого як білий водень, який утворюється під час зустрічі нагрітої води з гірськими породами, багатими на залізо. Вчені оцінюють, що під вугільними шахтами Лотарингії може ховатися від 46 до 260 мільйонів метричних тонн природного водню.

Хоча питання про розмір запасів і методи видобутку залишаються, це відкриття додає оптимізму у світових зусиллях з переходу до чистої енергії.

Резервуари білого водню можуть стати ключовим джерелом чистої енергії, здатної задовольнити потреби протягом десятиліть.

От Admin