В Tekken 8, яка вийде незабаром, знайшли суттєву проблему (Фото:Скриншот з відео Bandai Namco Entertainment America / YouTube)

Розробники Tekken 8 з метою підвищити доступність гри додали нові налаштування для дальтоніків. Однак гравці протестували його і з’ясували, що він може спровокувати епілептичні припадки та мігрень.

Один з користувачів X (Twitter) поділився низкою зображень, що ілюструють червоні, зелені, сині та інші фільтри для гри. Серед них також можна побачити чорно-білі фільтри зі смугами. Користувач зазначив, що це — нові фільтри в Tekken 8, призначені для дальтоніків.

Щодо цих фільтрів одразу виникли питання. Зокрема, фахівець із доступності ігор Ян Гамільтон в дописі на X зазначив, що чорно-білий фільтр викликає головний біль і запаморочення, і навіть може призвести до госпіталізації гравців, як сумнозвісний епізод аніме Pokémon, від перегляду якого численні глядачі стикалися з судомами.

Старший генеральний директор з питань доступності розробника та видавця відеоігор EA Джеймс Берг закликав не поширювати відео з чорно-білим фільтром, попередивши, що «відео автоматично відтворюється та викликає у людей мігрень».

https://twitter.com/itwhiffed/status/1739900853509910547?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1739900853509910547%7Ctwgr%5Ea60deb9ae9c54ed0a90a96833686adf5ffa0d9fe%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.engadget.com%2Fa-jarring-tekken-8-colorblind-filter-is-concerning-accessibility-experts-111534565.html

«Візерунки ліній, що рухаються на екрані, створюють безперервну область високочастотного миготіння, схожу на невидимий стробоскоп. … У всіх є певна толерантність до цього, але якщо зайти занадто далеко, то буде погано», — наголосив він.

Тара Уейк Фолькер, керівниця відділу доступності Xbox Game Studios, запропонувала команді Tekken 8 застосувати інструмент EA для перевірки наслідків використання її фільтрів для людей з фоточутливою епілепсією.

Керівник Tekken Кацухіро Харада, реагуючи на критику, зазначив в X, що в гру було додано кілька фільтрів для різних вад колірного зору. Тож гравці з різними особливостями зможуть відрегулювати яскравість та додати різноманітні ефекти, аби грати було зручніше. Водночас компанія стверджує, що ще не доробила свої фільтри й не ставить за мету знайти рішення для всіх гравців.

«Ці параметри колірного зору є рідкісними для жанру бойових ігор, вони все ще досліджуються, і ми маємо намір розширити їх у майбутньому. Наразі ми отримали позитивні відгуки від багатьох учасників демонстраційної гри, але ми розуміємо, що ця опція не впливає на колірний зір усіх гравців у світі», — зазначив він.

Як писав NV Техно, файтинг-гра Tekken 8 вийде 26 січня 2024 року для PlayStation 5, Xbox Series X/S і Windows. Це восьма основна і десята загалом частина серії Tekken. Дія гри розгортатиметься за шість місяців після подій у Tekken 7 і зосередиться на фінальній конфронтації між батьком і сином Кадзуя Місіма та Джином Казама.

https://www.youtube.com/embed/PsCpewoF2E4

От Admin