Компаніям Samsung і TSMC дозволять продовжити виробництво чіпів у КНР (Фото:REUTERS / Tyrone Siu)

Адміністрація президента США Джо Байдена планує дозволити Samsung і TSMC продовжувати виробництво чипів у Китаї.

Білий дім має намір дозволити провідним виробникам чипів з Південної Кореї і Тайваню підтримувати і розширювати свої наявні операції з виробництва мікросхем у Китаї.

Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на заступника міністра торгівлі з питань промисловості та безпеки Алана Естевеса.

За словами аналітиків, цей крок послабить заходи з експортного контролю, спрямовані проти Китаю.

Адміністрація Байдена має намір розширити наявні винятки з політики експортного контролю США, спрямованої на обмеження компаніями продажу чипів і обладнання для їхнього виробництва в Китай.

У жовтні минулого року Сполучені Штати запровадили обмеження на напівпровідниковий сектор Китаю, зробивши винятки для кількох компаній. Зокрема — для Samsung Electronics і TSMC, які інвестували мільярди доларів у будівництво заводів у КНР.

Ці пільги мали закінчитися в жовтні. За словами Естевеса, винятки будуть продовжені в найближчому майбутньому.

За словами представників галузі, таке рішення рівнозначне визнанню владою США факту, що ізолювати Китай від високотехнологічних товарів важче, ніж очікувалося. Також це відбувається через те, що деякі іноземні компанії обурені розширенням втручання Вашингтона в їхню діяльність.

Раніше повідомлялося, що великий виробник чіпів TSMC може побудувати свій перший європейський завод у Німеччині.

От Admin