Жінки успішно полювали нарівні з чоловіками (Фото:Pixabay)

Раніше вважалося, що в палеоліті мисливцями були виключно чоловіки, а жінки займалися збиральництвом. Але новий масштабний метааналіз поховань тих часів спростував це твердження.

Нове дослідження зібрало дані з 63 спільнот збирачів, зокрема 19 з Північної Америки, шість з Південної Америки, 12 з Африки, 15 з Австралії, п’ять з Азії та шість з регіону Океанії. З цих 63 у 50 були жінки-мисливці, що становить 79%.

Такого висновку вчені дійшли, дослідивши результати розкопок поховань, у яких поряд із жіночими рештками було знайдено зброю та інструменти для обробки дичини.

«[Вони були] поховані з набором інструментів для полювання на велику дичину, що включав кам’яні наконечники для метальних снарядів, гострі кам’яні відщепи (імовірно, для оброблення туш тварин), можливий кам’яний ніж з відщепами, інструменти для очищення шкур і червону вохру, імовірно, для дублення шкур», — Ренді Гаас, автор дослідження і доцент антропології Каліфорнійського університету в Девісі.

Найцікавіше, що в суспільствах, де полювання вважалося найважливішим способом існування, жінки брали активну участь у 100% випадків.

Вчені з’ясували, що жінки успішно полювали на дичину будь-якого розміру, а не тільки на дрібну, як могло б здатися. Причому, як і мисливці-чоловіки, вони намагалися вибирати більшу здобич.

Автори дослідження називають своє відкриття проривом, який фактично розвінчує гендерні стереотипи про первісне суспільство.

От Admin