Боуї, ймовірно, найрідкісніший омар у всьому світі (Фото:Jacob__Knowles/TikTok.)

Виявлений ловцем омарів Джейкобом Ноулзом, лобстер, який отримав ім’я Боуї — найрідкісніший представник виду в Північній Атлантиці і, можливо, в усьому світі.

Його особливість у тому, що екземпляр ділиться навпіл: його лівий бік забарвлений у яскравий синій колір, тоді як правий залишається типово помаранчевим. А ще у Боуї є ознаки обох статей: він одночасно є і самцем, і самкою.

Цей унікальний лобстер потрапив в об’єктиви камер у соціальних мережах завдяки успішним каналам Ноулза в TikTok та Instagram, де він ділиться захопливими моментами своєї ловлі омарів. За оцінками вчених, сині лобстери трапляються в одному з двох мільйонів випадків, а двоколірні — в одному з п’ятдесяти мільйонів, що робить Боуї по-справжньому унікальним екземпляром.

Своє незвичайне ім’я лобстер отримав на честь покійного музичного генія Девіда Боуї.

Двосторонній гінандроморфізм, який має Боуї, — це рідкісний стан, що зустрічається у різних видів тварин. Учені пояснюють, що це відбувається на ранніх стадіях розвитку, коли клітина XY помилково ділиться на клітину X і клітину XYY, створюючи унікальну структуру статевих хромосом.

Боуї поки перебуває під наглядом фахівців і акваріумістів, він отримав тимчасовий притулок в океанаріумі в Бар-Гарборі. Його адаптація до нових умов проходить успішно, а поспостерігати за ним можна як наживо, так і в соцмережах Ноулза.

От Admin