Ілюстрація процесів на WD0032−317B (Фото:NASA Goddard)

WD0032−317B, який розташований на відстані 1400 світлових років від Землі, є коричневим карликом, але несхожий на більшість із них.

Дослідники виміряли температуру поверхні об’єкта і виявили, що вона становить 7700 °C. Цього достатньо, щоб молекули в його атмосфері розвалилися на складові атоми. Крім того, вона на кілька тисяч градусів гарячіша, ніж поверхня нашого Сонця.

Взагалі, це неможливо для коричневого карлика. Але дослідники виявили, що об’єкту допомагала зірка, навколо якої він обертається. WD0032−317B перебуває дуже близько до свого сонця, ультрагарячого білого карлика — настільки близько, що його рік триває всього 2,3 години.

Через це коричневий карлик перегрітий тільки з одного боку. На «нічному боці» температура тіла становить — від від 1 000 до 2 700°С. За словами дослідників, це найекстремальніша різниця температур, яку астрономи виміряли на підзоряному об’єкті. Але ці умови не триватимуть довго — оскільки його молекули продовжують розпадатися, коричневий карлик випаровується своєю батьківською зіркою.

Дослідження таких об’єктів, як WD0032−317B, можуть допомогти вченим зрозуміти, як гарячі зірки повільно поглинають своїх супутників.

От Admin