Майже рік тому Getmancar вийшли на перший закордонний ринок — у Грузію. Ми очікували, що споживачі там відрізнятимуться від тих, що в Україні. Але не знали наскільки. Тому досі продовжуємо змінювати бізнес-модель під особливості країни.

Різна аудиторія

За моделлю, яка діє в Україні, наш радіус поїздок обмежений. У Києві та Дніпрі він розповсюджується на область та околиці міста, а у Львові для поїздок було відкрито одразу 3−4 області. У Грузії ж у нас під зону користування підпадає практично вся країна. Виключення: окуповані території, високогірʼя, де немає доріг, або ж вони небезпечні та закриті. Тобто людина наразі може, наприклад, поїхати з Батумі в Тбілісі і лишити там машину. І ця модель «зайшла» на місцевому ринку.

Та чого ми не передбачили — це відмінності в аудиторіях. Зі старту ми почали працювати з грузинськими користувачами, як і з українськими. Ми заздалегідь знали, що локальний грузинський ринок — важкодоступний для нас. Тобто нам немає сенсу орієнтуватися лише на місцеве населення, а варто звертати увагу на туристів, яких завжди було немало. За рік Грузії відвідує така кількість туристів, яка практично вдвічі перевищує населення Грузії. Якщо в Україні раніше 80−90%, а зараз і всі 95% користувачів — це внутрішній ринок, тобто громадяни України, то в Грузії все навпаки.

От Admin